ترفندهای آرایش برای کسانی که چشم شان پف دارد

این عارضه یکی از مشکلاتی است که ممکن است اغلب خانم ها به آن دچار شده باشند. که آن را می توان به کمک روش های میکاپ چشم های پف دار به سادگی برطرف کرد بنابراین اگر چشم های شما دارای این عارضه است بهتر است با کمک ترفندهای آرایشی پف چشم هایتان را از بین ببرید.

آرایش چشم ها اهمیت بسیاری دارد چون بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره و هماهنگی سبک آرایش با مدل صورت می گذارد. هر مدل چشمی آرایش مخصوص به خودش را می طلبد، به عنوان مثال سبک آرایش چشم های درشت با چشم های ریز و گود متفاوت است. هدف از این مدل های مختلف آرایش هم برای زیباتر شدن چشم هاست. افرادی هم که چشم آن ها پف آلود است باید از روش آرایشی مخصوص به این عارضه استفاده کنند.

آرایش چشم ها مهم ترین بخش از میکاپ صورت است که می تواند روی زیبایی و جذابیت آرایش صورت تاثیرگذار باشد. حالت و فرم و رنگ چشم ها با یکدیگر متفاوت هستند به عنوان مثال خانم ها با چشم های درشت به هیچ وجه نباید از مدل های آرایش چشم ریز استفاده کنند و بهتر است هر خانمی با توجه به فرم و رنگ چشم هایش مدل میکاپ چشم خود را انتخاب کند.

مطلب مرتبط: چگونه با آرایش چشم‌هایی درشت بسازیم

علت پف کردن چشم‌ها چیست و آیا قابل برطرف شدن است؟

پف چشم دلایل علمی و حتی پزشکی متعددی دارد که نمی توانیم به همه آن ها در این مقاله اشاره کنیم. مهم ترین عوامل ایجاد پف روی چشم عبارتند از:

 • خواب بیش از حد زیاد یا بیش از حد کم که باعث تجمع مایعات در اطراف چشم می شود.
 • مصرف غذاهای پر نمک یا زیاد شور
 • مصرف زیاد الکل
 • سیگار کشیدن
 • واکنش های آلرژیک که باعث التهاب عروق خونی می شود.
 • اختلالات و التهاب پوستی
 • افزایش سن
 • گریه زیاد
 • کم کاری یا پرکاری تیروئید
 • سلولیت اطراف چشم ناشی از عفونت و التهاب پلک و پوست اطراف آن
 • بیماری شاگاس در اثر عفونت توسط یک حشره گرمسیری
 • مشکلات کلیه
 • ورم ملتحمه
 • انسداد بخشی از قلب
 • صدمه به کره چشم
 • عفونت در فولیکول مژه
 • سرطان چشم

 که می توان به سادگی برخی از این موارد را کنترل کرد. با کم کردن مصرف نمک، تنظیم زمان خواب و مصرف مایعات و آب ساده ترین روش برای کم شدن پف ازچشم است.

نکته مهم دیگر در ایجاد پف در چشم افزایش سن است. با شروع چهل سالگی و بعضی اوقات بعد از سی سالگی ماهیچه های اطراف چشم ها ضعیف می شوند و پلک ها دچار افتادگی و پف می شوند. بهترین راه برای جلوگیری از پیری زودرس چشم ها استفاده از کرم های دور چشم است. کرم های دور چشم با استفاده از کلاژن، رطوبت مورد نیاز اطراف چشم را تامین کرده و مانع از افتادگی و پف کردن آن ها می شود.

مطلب مرتبط: ورم چهره و خطاهای آرایشی

 استفاده از لوازم آرایش ضد آب برای بیشتر نشدن پف روی چشم

برای آرایش چشم‌های پف‌دار باید بردارید، پوشش پلک و اطاف چشمتان با کرم پودر مناسب است. در انتخاب رنگ کرم پودر باید دقت داشته باشد که نه خیلی روشن با و نه خیلی تیره، حتی اگر برای قسمت‌های دیگر صورتتان از کرم پودر خیلی روشن و بیا کاملان برنزه استفاده کرده باشید. با زدن کرم پودر،اطراف چشمتان را کاملا یکدست و یکرنگ کرده و چشمتان آماده گریم و آرایش چشمی که پف آن را پنهان کند شده است.

یکی از ترفندهایی که انجامش کار مشکلی نیست و با کمک آن می‌توانید پف چشم خود را از بین ببرید، استفاده از لوازم آرایش ضد آب است. خط چشم، ریمل و سایه‌های معمولی در چشم های پف دار بعد از پلک زدن، روی پلک بالایی و پایینی و استخوان کناری چشم پخش می‌شوند. استفاده از لوازم آرایش مرغوب و با کیفیت مانع از پخش شدگی خط چشم و ریمل روی پلک و زیر چشم می‌ شود و آرایش شما بر اثر گرما و عرق کردن هم از بین نمی‌ رود.

یک نکته مهم دیگر برای آرایش چشم: افرادی که چشم‌ های پف آلودی دارند نباید مژه ها را به طور کامل و یک دست ریمل بزنند. فقط کافی است قسمت انتهایی مژه ها را آغشته به ریمل کنند تا چشم های آن‌ ها درشت تر دیده شده و پف آن ها مخفی شود.

محصول مرتبط: خط چشم ماژیکی

پف چشم

کشیدن خط چشم باریک برای مخفی کردن پف روی چشم

خط چشم اگر دقیق و اصولی کشیده شود در زیبایی و آرایش چشم تاثیر چشمگیری خواهد داشت و همین طور برعکس. یک روش آرایش چشم  پف دار هم نحوه صحیح خط چشم کشیدن است. اگر شما هم چشم‌ های متورم و پف کرده ای دارید نباید خط چشم های پهن بکشید. خط چشم هرچه ظریف تر و باریک تر باشد مناسب تر است چون به قطر پلک چیزی اضافه نمی کند. اگر می خواهید چشم های شما تیره تر و جذاب تر دیده شود می توانید با استفاده از قلم مویی خط چشم یا مداد چشم داخل پلک ها و فضای بین مژه ها را تیره کنید.

برای کشیدن خط چشم دو نوع روش وجود دارد تا با کمک آن پف روی چشم ها را محو کنیم. در روش اول نوک قلم خط چشم را روی پلک بالایی و در قسمت داخلی چشم قرار دهید و به سمت بالا و قسمت خارجی چشم هدایت کنید. خط چشم در داخل خیلی نازک و ظریف باشد و هر چه به انتهای چشم نزدیک تر شدید می توانید قطر آن را بیشتر کنید. برای پلک های پایینی هم خط چشم سراسری بکشید و با کمک انگشت رنگ مشکی را با ظرافت به زیر پلک پخش کنید. با این دو روش چشم ها درشت تر دیده می شوند و پف آن ها کمتر نشان داده می شود.

هدف آرایش چشم های پف دار این است که با کمک خط چشم پلک ها را بزرگ تر نشان دهیم. ابتدا از قسمت پهن خط چشم شروع می کنیم درست جایی که باید مداد را بین ریشه مژه ها بکشیم. و همچنان که به گوشه خارجی نزدیک می شویم خط چشم را پهن می کشیم.

محصول مرتبط: خط چشم مویی

محو کردن پف از چشم با استفاده از رنگ های بولد و تیره در سایه و کانسیلر

کانسیلر کرم پودری غلیظ است که به کمک آن می توانید پف زیر چشم هایتان را از بین ببرید. توجه داشته باشید که برای از بین بردن پف زیر چشم ها بهتر است کانسیلر را به صورت مثلثی که راس آن به سمت پایین است زیر چشم ها بزنید تا همه تیرگی ها و پف موجود در زیر چشم ها پوشیده شوند. اگر کانسیلر مورد استفاده شما غلیظ است می توانید آن را با مقداری کرم مرطوب کننده مخلوط کنید تا پوست تان طبیعی و بهتر به نظر برسد.

استفاده از لوازم آرایش با رنگ های تیره و خاص یکی دیگر از ترفند ساده برای محو کردن پف از چشم ها به شمار می روند. سایه های تیره مانند دودی، سورمه ای و انواع رنگ های سرد به محو شدن پف چشم ها کمک می کند. اما رنگ های گرم مانند زرد و قرمز باعث متورم تر نشان داده شدن چشم ها می شود. به یاد داشته باشید سایه های مات که براق نیستند و اکلیل ندارند هم در محو کردن پف چشم تاثیر زیادی دارند.

رنگ کرم پودر و کانسیلر هم تاثیر شگرفی در کم شدن حالت پفکی چشم ها دارد. رنگ های گرم از رنگ پریدگی پلک ها جلوگیری می کند. یک کانسیلر با کاور لایت علاوه بر کمک به کمتر شدن پف چشم، تیرگی اطراف آن را هم از بین می برد و از نمایش ایرادهای چشم نشان پیشگیری می کند.

محصول مرتبط: سایه چشم ایفسن

کمتر کردن پف ازچشم با کمک ابروهای حالت دار

توجه داشته باشید که میکاپ ابروها نیز در از بین بردن پف از چشم ها تاثیر زیادی دارند. ابروهای نازک تیرگی و پف زیر چشم ها را بیشتر نمایان می کنند و ابروهای پهن توجه افراد را به قسمت بالای چشم های شما جلب می کنند که در این صورت پف زیر چشم و تیرگی های موجود در زیر چشم کمتر به نظر می رسند بنابراین بهتر است شما به کمک مدادی با رنگ مناسب ابروهایتان را پهن تر کنید و علاوه بر این هیچوقت به کمک مدل های نازک ابروهایتان را برندارید.

بهترین مدل ابرو برای چشم های پف دار، ابروهای حالت دار است. این افراد نباید ابروهای خیلی صاف یا هشت عمیق داشته باشند. با کمک ابروهایی که کمی صاف و حالت دار هستند چشم ها زیباتر دیده می شود.

مطلب مرتبط: چه کنیم آرایش چشم زیر عینک زیباتر جلوه کند؟

آرایش چشم پف دار با انتخاب رژلب‌ های کمرنگ و ملایم

اگر صورت تان ورم کرده است نباید سراغ رژلب های پررنگ بروید و اگر می خواهید برای یک مهمانی آرایش نسبتا بیشتری داشته باشید برای بیشتر جلوه دادن آرایش فقط روی چشم ها کار کنید و برای لب ها تنها به یک برق لب یا براق کننده قناعت کنید؛ چرا که هرچه رنگ لب پررنگ تر و تندتر باشد، ورم و بزرگی صورت خود را بیشتر نشان می دهد؛ بهتر است از خط لب هم استفاده نکنید چون آن هم لب ها را حجیم می کند و بر تورم صورت شما می افزاید، اما در مورد چشم ها این گونه نیست اگر بتوانید با آرایش کاری کنید درشت تر به نظر برسند، جلب توجه بیشتری خواهند.

در آرایش صورت افرادی که چشم های پف کرده دارند رنگ رژلب و مدل رژگونه اهمیت قابل توجهی دارد. برخلاف رنگ سایه که باید تیره باشد، رنگ رژلب هرچه روشن‌ تر باشد مناسب و بهتر است. استفاده از رژلب های تیره به بد حالت نشان داده شدن چشم ها کمک می کند و حالت پف دار آن ها را بیشتر مشخص می‌ کند. رنگ رژگونه هم هر چه ملایم تر باشد بهتر است و باید به حالت افقی از لاله گوش به سمت انتهای گونه کشیده شود.

محصول مرتبط: رژ گونه ایفسن